Bez kategorii

Wycieczki, wycieczki…

Wycieczka do Janowa Lubelskiego

Wycieczka rozpoczęła się 28 września 2015r. o godzinie 8:00 wyjazdem autokarem do Janowa Lubelskiego. Po dotarciu na miejsce wszyscy udaliśmy się w stronę lasu.

Spotkaliśmy się z przewodnikiem, który opowiedział nam, co będziemy robić. Potem poszliśmy zwiedzać pierwsze laboratorium na temat warstw lasu. Następnie udaliśmy się do drugiego laboratorium opowiadającym o różnego gatunku zwierzętach i roślinach. Trzecie laboratorium dotyczyło recyklingu, czwarte – ostatnie – było o kosmosie. Następną atrakcją był park linowy, w którym musieliśmy się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt. Aby zacząć wspinaczkę, musieliśmy przejść tzw. samouczek dotyczący prawidłowego poruszania się w parku linowym. Trasa nie była łatwa, ale większość z uczestników podjęło się wyzwania, aby samodzielnie przejść. Było trochę strachu, ale i mnóstwo radości. Następnie poszliśmy na obiad, po którym zaczęła się zabawa w podchody. W trakcie poszukiwań kartek z pytaniami było dużo śmiechu i każda grupa chciała wygrać. O godzinie 15:00 wyjechaliśmy do domu. Było super!

Uczestnicy wycieczki: uczniowie klas IV-VI

27 maja uczniowie klasy III wraz z księdzem Maciejem Lewandowskim i wychowawczynią Emilią Kowal oraz rodzicami wybrali się na wycieczkę do Krasnobrodu. Była to pielgrzymka po przystąpieniu dzieci do Pierwszej Komunii Świętej oraz wyprawa mająca na celu poznanie walorów krajobrazowych i przyrodniczych oraz zabytków Krasnobrodu. Uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej w Sanktuarium Maryjnym, następnie zobaczyli Ptaszarnię i Krasnobrodzkie Muzeum Parafialne. Następnie udali się do Kaplicy “Objawień na wodzie” oraz Kaplicy św. Rocha. Okazją do integracji zespołu klasowego było wspólne ognisko i pieczone kiełbaski.

W dniach 28-29 maja uczniowie klas IV – VI wybrali się na interesującą wycieczkę Ojców – Wieliczka – Zator. Wśród obiektów, które obejrzeli wędrując po Ojcowskim Parku Narodowym oczywiście znalazły się: zamek w Pieskowej Skale, jaskinia Ciemna, Kaplica „Na Wodzie” oraz Maczuga Herkulesa. W Kopalni Soli w Wieliczce uczniowie przeszli trasą turystyczną podziwiając m.in. Kaplicę Św. Kingi. Największe wrażenie na uczniach robiły krótkie multimedialne efekty specjalne. Drugi dzień to wielka zabawa w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Tu nikt się nie nudził i każdy znalazł coś dla siebie.

3 czerwca uczniowie klas II i III wraz z wychowawcami: p. Małgorzatą Welman i Emilią Kowal oraz p. Bożeną Koziara i księdzem Maciejem Lewandowskim pojechali na wycieczkę do Guciowa oraz Zwierzyńca. Była to bardzo ciekawa lekcja w terenie, podczas której dzieci poznawały walory krajobrazowe i przyrodnicze Roztocza. W Guciowie ponadto oglądały kolekcję meteorytów z kilkunastu krajów świata oraz ślady dinozaurów, które kiedyś żyły na terenie dzisiejszej Polski. Wzbogaciły swoją wiedzę na temat życia w dawnej wsi polskiej, gdyż miały okazję zobaczyć przedwojenny wystrój izb oraz historyczne sprzęty rolnicze. Uczestniczyły w warsztatach: w pieczeniu podpłomyków i wyrobie masła. Po obiedzie w Zwierzyńcu wszyscy udali się na długi spacer po Roztoczańskim Parku Narodowym a następnie – na lody.

Pokaż więcej

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close