Wycieczki

Wycieczka Kraków – Zakopane

WYCIECZKA KRAKÓW – ZAKOPANE

W dniach 28-29 września 2023r. odbyła się wycieczka dla Krakowa i Zakopanego, współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas IV-VII.

Naszą wizytę w Krakowie rozpoczęliśmy od Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego – najstarszego ogrodu botanicznego w Polsce. Kolejnym celem naszej podróży było zwiedzanie historycznego zespołu miasta Krakowa pełnego zabytków i ciekawych miejsc. Obejrzeliśmy m.in. Rynek Główny wraz z kościołem Mariackim, Sukiennicami, pomnikiem Adama Mickiewicza i szeregiem zabytkowych kamienic. Następnie udaliśmy się na Wzgórze Wawelskie, by zwiedzić najcenniejsze skarby kultury polskiej: Katedrę Królewską, Katedry Świętych, Królewski Dzwon Zygmunta (gdzie mogliśmy dotknąć jego serca i posłuchać historii związanej z tym obiektem), sarkofagi oraz krypty królewskie i zasłużonych Polaków. Poznaliśmy również historię Zamku Królewskiego z dziedzińcem arkadowym, obejrzeliśmy pozostałości murów obronnych i udaliśmy się pod Smoczą Jamę, by przywitać ziejącą ogniem rzeźbę smoka.

W drugim dniu wycieczki pojechaliśmy do Zakopanego. Kolejką szynową wjechaliśmy na Gubałówkę. Po obejrzeniu przepięknych widoków rozpościerających się wokoło zjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym z Butorowego Wierchu. Następnie udaliśmy się pod Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć trening skoczków. Zanim udaliśmy się do Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego spacerowaliśmy Krupówkami czyli reprezentacyjną ulicą Zakopanego położoną w centrum miasta. Ostatnim przystankiem naszej podróży był Illusion House.

Z nostalgią wspominamy chwile spędzone w urokliwym Krakowie i Zakopanem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Pokaż więcej

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close