Wycieczki

Wycieczka do Nowej Dęby

W środę 26.10.2022r. odwiedziliśmy m.in. Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Jest to jedyne i pierwsze w świecie Muzeum Bombki Choinkowej. To tysiące ręcznie wykonanych ozdób choinkowych, niesamowitych wzorów w galerii. Na stanowiskach z choinkami z różnych części świata i epok mogliśmy zobaczyć udekorowane drzewka w stylu: amerykańskim, francuskim, norweskim czy staropolskim. Obserwowaliśmy poszczególne etapy powstawania ozdób choinkowych, od formowania i nadawania kształtu po malowanie i dekorowanie. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło nam samodzielne malowanie bombek podczas warsztatów. Na zakończenie pobytu w muzeum wszyscy uczestnicy wycieczki mogli kupić ozdoby w firmowym sklepie, a każdy z uczestników otrzymał bombkę ze swoim imieniem. Pobyt w muzeum oraz oglądanie pięknych i niepowtarzalnych ozdób, wzbudziło podziw i wywarło ogromne wrażenie, pozwoliło również poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Drugim etapem naszej wycieczki była wizyta w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Wraz z naszymi przewodnikami: księżniczką i wróżką przeszliśmy przez „mysią norkę” w świat bajek i baśni.

Pokaż więcej
Back to top button
Close
Close