Bez kategorii

Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła kolejny raz włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”, organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Koordynatorem akcji była pani Marta Jurałowicz. Już tydzień wcześniej na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka dotycząca akcji. Ulegała ona modyfikacji, gdyż uczniowie klasy III  przygotowali plakaty dotyczące zdrowego śniadania. 08.11.19 r. uczniowie z klas I – VIII wraz z wychowawcami najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. W przygotowaniach ochoczo wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych „stolikach śniadaniowych” znalazły się same zdrowe produkty: kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe, dekoracje z owoców i warzyw, jogurty, twarożki. Nie zabrakło również swojskich chlebów, ciasteczek i soków. Zdrowe śniadanie również jedli z nami Pani Dyrektor i pracownicy szkoły.

Warto obejrzeć nasze zdjęcia! Aż ślinka leci! W dniu akcji było pięknie!

Smacznie, zdrowo, wesoło i kolorowo! Warto, aby taki był każdy dzień!

Pamiętajmy zatem o ważnej roli, jaką pełni śniadanie w rozwoju naszych dzieci i nie pozwólmy, aby wychodziły bez niego do szkoły!
Tak jak samochód nie pojedzie bez paliwa, tak nasze dzieci nie będą miały energii do nauki i koncentracji, a nawet chęci do zabawy!

Serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców zaangażowanych w naszą akcję!

Pokaż więcej

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close