Bez kategorii

Śniadanie daje moc

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, dlatego właśnie w tym dniu w naszej szkole już po raz kolejny odbyła się akcja edukacyjna „Śniadanie daje moc”.

W tym roku, w związku  z sytuacją pandemiczną, akcja edukacyjna „Śniadanie daje moc”, była kontynuowana trochę w innej formie.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z gazetką przygotowaną przez organizatorów.  Mieli okazję powrócić do 12 zasad zdrowego odżywiania  i informacji dotyczących zdrowego odżywiania, jak również obejrzeć propozycje graficzne zdrowego śniadania. Każdy uczeń otrzymał również ulotkę „Co każdy powinien wiedzieć o zdrowym trybie życia”.

 Nauczyciele przypomnieli uczniom o roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.

Uczniowie z klas 0 – VIII w domu przygotowywali zdrowe śniadanie, a następnie wykonali zdjęcie. Następnie wspólnie w klasie wykonali collage ze zrobionych zdjęć . Prace te wywieszone zostały na gazetce.

Na zakończenie akcji uczniowie zapoznali się z prezentacją dotyczącą zdrowego odżywiania.

Pokaż więcej

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close