Bez kategorii

Śniadanie daje moc

8 listopada 2018r. po raz kolejny uczniowie SP 4 brali udział w edukacyjnym programie „ Śniadanie daje moc”. Wiedząc jak ważnym posiłkiem w ciągu całego dnia jest wartościowe śniadanie, dzieci solidnie przygotowały się przynosząc jego zdrowe komponenty. Były to kolorowe warzywa, soczyste owoce, smaczne wędliny i sery, pachnące pasty, chrupiące przekąski w postaci ziaren słonecznika i dyni, orzechów , suszonych owoców. Nie zabrakło pełnoziarnistego pieczywa, płatków, mleka, jogurtów i soków.

Dzieci wybierały ulubione produkty, z których później przygotowały pełnowartościowe śniadanie. Najprzyjemniejsza okazała się konsumpcja przygotowanego posiłku w towarzystwie kolegów i koleżanek z klasy.

Celem akcji było przypomnienie zasad zdrowego odżywiania:

  1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i z drugim śniadaniem.
  2. Mleko, jogurty i sery to podpora zdrowych kości.
  3. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
  4. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
  5. Mięso, jaja czy ryby- możesz wybierać.
  6. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb nie bułeczki.
  7. Dzień bez pięciu porcji warzyw i owoców, to dzień stracony.
  8. Kolację zjadaj wieczorem, nie przed snem.
  9. Dobrą wodą gaś pragnienie.
  10. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.
Pokaż więcej

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close