Akademie

Ślubowanie klasy 1

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 są już pełnoprawnymi uczniami. 04.11.2019 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Monka Bednarz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 ” i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było  zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy. Po zakończonej prezentacji pani dyrektor, potwierdziła, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały “egzamin pierwszoklasisty”. W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności. Uczniowie klasy VIII wręczyli uczniom symboliczne prezenty. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, opiekunów, bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Pokaż więcej

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close