Festyny / Imprezy

50 lat SP4

ZŁOTY JUBILEUSZ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W BIŁGORAJU

29 września 2022r. w Szkole Podstawowej nr 4 obchodzono 50-lecie istnienia placówki. Szkoła powołana została decyzją Urzędu Powiatowego w Biłgoraju – Wydział Oświaty i Wychowania w 1972r. Orzeczenie organizacyjne podpisał ówczesny Inspektor Szkolny Pan Antoni Strzęciwilk, który obecny był na uroczystości 50-lecia. Pierwsi absolwenci opuścili szkołę w czerwcu 1973r.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla, której przewodniczył ks. prof. Janusz Lekan, a koncelebransami byli ks. Radosław Sokołowski i ks. Maciej Lewandowski. Zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele kuratorium oświaty – Pani Monika Żur – Dyrektor Delegatury LKO w Zamościu, władz samorządowych – Burmistrz Miasta Janusz Rosłan , Pan Bogdan Kowalik – Sekretarz Urzędu Miasta, Pani Anna Florkiewicz – Inspektor ds. Oświaty,Pani Renata Kaproń – Główna Księgowa CUW ,Radni Rady Niasta Biłgoraja, przedstawiciele Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce –  Pani Anna Bielecka – Vice Dyrektor Biura Krajowego Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce i Pan Marian Łosiewicz – Dyrektor Programu Biłgoraj SOS Wioski Dziecięce, Pani Zofia Woźnica – Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego,Pan Tomasz Paczos – Prezes Oddziału Powiatowego ZNP, Pan Stanisław Kowalczyk – Dyrektor BCK  , dyrektorzy biłgorajskich szkół i przedszkoli, absolwenci, grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice i opiekunowie zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie odbyła się dalsza część wydarzenia.

Z okazji jubileuszu uczniowie przygotowali część artystyczną, obejmującą 50-letnią historię szkoły, a absolwenci podzielili się wspomnieniami lat szkolnych. Podczas uroczystości odbyło się również ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Potwierdzeniem panującej w „Czwórce” rodzinnej atmosfery jest fakt, że akademię przygotowali przedstawiciele trzech pokoleń uczniów, a wśród gości nie mogło zabraknąć nauczycieli emerytów, wychowanków Wioski Dziecięcej SOS Biłgoraj oraz wielu absolwentów.

historia SP4.Kupczak, bilgoraj.com

Pokaż więcej
Back to top button
Close
Close