Oddział przedszkolny

Wizyta Świętego Mikołaja 2020r.

Poniedziałek 7 grudnia na długo pozostanie w pamięci dzieci. Od samego rana panowała radość i poruszenie. Po wejściu do sali, dzieci zobaczyły prezenty zostawione pod choinką przez Mikołaja. Wręczył je pomocnik świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia, wszyscy byli odświętnie ubrani w czerwone mikołajowe czapeczki. Na dziecięcych twarzach gościł szeroki uśmiech.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września ta data nie jest nam obca, w tym dniu obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki wręczyły chłopcom drobne upominki i złożyły życzenia. Cały dzień upłynął w miłej atmosferze.

Spacer do parku Różnówka

W słoneczny październikowy dzień dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer. W parku Różnówka dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Ze spaceru przyniosły dary jesieni, które wykorzystały do prac plastycznych.

W ramach  programu Beactive Europejski Tydzień Sportu na boisku Orlik został rozegrany międzyklasowy koedukacyjny turniej piłki nożnej i zbijaka dla klas IV-VIII oraz miały miejsce gry i zabawy dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III. Wszystkie dzieci piekły też kiełbaski nad ogniskiem w Zielonej Szkole.

25 listopada przypada  Dzień Pluszowego Misia – ulubionej maskotki wszystkich dzieci. Co roku misie miały okazję odwiedzić naszą szkołę. Niestety w tym roku sytuacja nam na to nie pozwala … gdyż misie odbywają kwarantannę więc dzieci samodzielnie wykonały misie oraz maski z kolorowego papieru. Zatańczyły taniec gumi miś – zumba. Nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku – przysmaku misia.

filmik Dzień Misia

(Strzałka w prawym górnym rogu ciemnego pola – Pobierz/ następnie Otwórz/znów strzałka w prawym górnym rogu – Pobierz – i cierpliwie czekać,  aż się otworzy).

2019/2020

Walentynki to święto zakochanych obchodzone 14 lutego. Magia tego święta zagościła również u najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego robiły okulary w kształcie serca, które później wykorzystały przy robieniu zdjęć w walentynkowej fotobudce.  W poczcie walentynkowej otrzymały piernikowe serduszka.

W środę 27 listopada dzieci z „zerówki” po raz kolejny miały okazję obejrzeć bajkę w teatrzyku komishibai. Tym razem wysłuchały bajki o orle, który myślał, że jest kogutem. Zajęcia z bajkoterapii prowadziła pani Celina Zębalska  nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Biłgoraju.

25 listopada dzieci z zerówki świętowały Dzień Misia. Do szkoły przynieśli swoje ulubione pluszowe misie. W czasie zajęć wysłuchali bajek o znanych i lubianych misiach, następnie wykonywali maski misia, w których zatańczyli Zumbę Gumi Miś. Zwieńczeniem dnia był słodki poczęstunek – przysmak misi, wafel z miodkiem.

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości również najmłodsi uczniowie  naszej szkoły przygotowywali się do tej ważnej uroczystości. Na zajęciach rytmiki pod opieką pani Agnieszki Neuman  – Lipińskiej uczyły się piosenek oraz układu tanecznego, który zaprezentowali na akademii.

W środę 30 października 2019 dzieci z „zerówki” miały okazję obejrzenia japońskiej bajki pt.: „Ogród niebios” w teatrzyku kamishibai. Bajka opowiadała o dzielnym księciu i pięknej księżniczce. Po śmierci żony książę wybrał się do Niebiańskiego Ogrodu, aby odnaleźć ukochaną księżniczkę i sprowadzić ją z powrotem na ziemię. W trakcie swojej misji Książę spotyka groźne demony i surowego Króla Niebios. Wykazuje się przy tym niezwykłą odwagą i cierpliwością.

Przedszkolaki z ciekawością wsłuchiwali się w opowieść, której towarzyszyły piękne ilustracje. Po wysłuchaniu bajki dzieci rozmawiały o uczuciach bajkowych bohaterów, o tęsknocie, miłości i cierpliwości. Następnie najmłodsi z zapałem zabrali się za kolorowanie rysunków przedstawiających postaci z bajki.

Poprzez papierowy teatrzyk kamishibai najmłodsi mieli okazję poznania japońskiej kultury. Zajęcia dla najmłodszych prowadziła pani Cecylia Zębalska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Biłgoraju. Było to pierwsze spotkanie z cyklu zajęć bajkoterapii zaplanowanych w tym roku szkolnym.

Dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego w naszej szkole mają zagwarantowane przyjazne i bezpieczne warunki nauki, zabawy i odpoczynku. Odbywają się zajęcia z języka angielskiego, logopedyczne, rytmiki i religii – na życzenie rodziców. Dziecko, które nie uczęszcza na religię, przebywa w świetlicy. Skutkuje to łagodnym przejściem progu edukacyjnego i możliwością kontynuowania obowiązku szkolnego w placówce. Dzieci mają zapewnioną opiekę psychologiczno-pedagogiczną. Wdrażane jest również wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w ramach programu ,,Pomóc dziecku”. Realizowane są  liczne programy i projekty, takie jak: ,,Czyste powietrze wokół nas”, ,,Zdrowo się odżywiamy i o dobrą formę dbamy”, ,,W kalendarzu przedszkolaka-święta nietypowe w przedszkolu, bezpieczny przedszkolak”. Sala oddziału przedszkolnego jest jasna, bezpieczna i przestronna z właściwie dobranymi zabawkami i pomocami dydaktycznymi. Dodatkowym atutem jest wyposażenie sali w tablicę interaktywną, wzbogaca ona zajęcia dydaktyczne. Dzieci mają możliwość oglądania bajek czy teledysków piosenek.