Bez kategorii

Miejskie Igrzyska Olimpijskie

W piątek, 17 czerwca  na stadionie OSiR w Biłgoraju odbyły się Szkolne Igrzyska Olimpijskie. Impreza rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem Igrzysk Olimpijskich. Oficjalnego otwarcia Igrzysk dokonał Burmistrz Biłgoraja, Pan Janusz Rosłan. W pierwszej kolejności nastąpiła defilada z udziałem 20 państw reprezentujących biłgorajskie szkoły podstawowe i gimnazjalne. Nasza szkoła  reprezentowała Polskę -klasa 5, Egipt-klasa 6, USA- klasa 4, Peru-klasa 3. Kolejnym punktem imprezy było wciągnięcie na maszt flagi olimpijskiej  oraz zapalenie znicza olimpijskiego.

Ceremonię otwarcia zakończył apel olimpijski.

Następnie odbyła się rywalizacja sportowa, którą rozpoczęła się od konkurencji dla dyrekcji szkół (biłgorajskie sito). Później do akcji przystąpili uczniowie, którzy rywalizowali w szeregu konkurencji: bieg na 60 m, 100 m, przeciąganie liny, spacer farmera, unihokej, sztafeta. Odbyły się również zabawy i konkursy organizowane przez SOS Wioskę Dziecięcą w Biłgoraju. Na zakończenie wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Biłgoraj Pana Janusza Rosłana oraz puchary i medale, których sponsorem był Marian Łosiewicz dyrektor Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Pokaż więcej

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close