Międzynarodowy projekt

Uczniowie klasy 7 i 8 nasze szkoły pod opieką pani Amelii – nauczycielki języka niemieckiego, wraz z uczniami i nauczycielami języka niemieckiego innych szkół m.in. z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Irlandii, Chorwacji, Portugalii, Finlandii, Węgier, Włoch i wielu innych krajów, realizują międzynarodowy projekt “Weihachten in Europa” (“Boże Narodzenie w Europie”). Projekt ten polega na przygotowaniu oraz wymianie świątecznych kartek i życzeń w języku niemieckim z uczniami innej europejskiej szkoły. Uczniów biorących w nim udział łączy to, że są w podobnym wieku i wszyscy uczą się języka niemieckiego jako języka obcego. Uczniowie naszej szkoły wymienią się świątecznymi kartkami z uczniami klas 7 i 8 z miasta Odder w Danii. Nasze kartki ze świątecznymi życzeniami po niemiecku są już gotowe i wkrótce wyruszą w swą  podróż. A my z niecierpliwością czekamy na kartki z życzeniami od uczniów z Danii. Frohe Weihnachten.