Bez kategorii

SP 4 na Narodowym!

25 października 2014r. zespół uczniów „Witaminowa Czwórka” ze Szkoły Podstawowej nr 4 (Natalia Głowik, Izabela Jachymek, Michał Kukiełka, Magdalena Małek, Paulina Patajewicz, Natasza Pawlos, Katarzyna Szado, Magdalena Szado, opiekunowie – p. Joanna Kręt i p. Klarysa Chabros) odebrał na Stadionie Narodowym w Warszawie nagrodę za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim konkursie „Czas na zdrowie” kategoria FESTYN ZDROWIA podczas pikniku rodzinnego „OdWAŻ SIĘ być zdrowym na NARODOWYM!”.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Instytutu Matki i Dziecka oraz Stadion Narodowy. Partnerem została Fundacja BOŚ i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Impreza miała na celu promocję zdrowego stylu życia i świadomego odżywiania wśród dorosłych i dzieci. Wzięli w niej udział zaproszeni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski.

Bicie rekordu Polski w układaniu literki „Z jak zdrowie”, gry edukacyjne, spotkanie z Małgorzatą Sochą  oraz Andrzejem Wiatrem – instruktorem kulturystyki i fitness i inne atrakcje czekały drużynę z SP4 na Stadionie Narodowym. Imprezę rozpoczął happening z udziałem Małgorzaty Sochy. Drugim elementem imprezy był bieg rodzinny wokół stadionu na dystansie 3 km. Program pikniku obfitował w wiele wydarzeń – warsztaty fitness i plastyczne, ćwiczenia z rehabilitantami z Instytutu Matki i Dziecka, wyścigi na ergometrach, warsztaty skakankowe z mistrzem Europy Danielem Stannardem. Ponadto można było zasięgnąć porady specjalistów z zakresu dietetyki i stomatologii, otrzymać specjalnie przygotowane na tę okazję broszury edukacyjne, a także najnowsze poradniki autorstwa specjalistów IMiD dotyczące profilaktyki otyłości u dzieci.

 

 

 

Pokaż więcej

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close