Zielona szkoła

Co to jest „Zielona szkoła”

„Zielona szkoła” jest miejscem znajdującym się przy boiskach Szkoły Podstawowej Nr 4 w Biłgoraju. Jest tam miejsce do nauki w pogodne dni, jest plantacja wikliny, która ma być i już jest wykorzystywana do wyplatania różnych przedmiotów, budowli. Jest miejsce, gdzie można organizować ogniska, są też ogródki z roślinami ozdobnymi, założone przez poszczególne klasy.

Jak powstawała

• Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia jest pani Marzena Kowalska, nauczycielka plastyki i historii w naszej szkole.
  • Realizację projektu rozpoczęliśmy w roku szkolnym 2006/2007.
  • W listopadzie 2006r. uczniowie Zespołu Szkół‚ Leśnych wraz z opiekunem – panią Barbarą Magdziarz, przygotowali sadzonki wierzby i dokonali nasadzeń w tzw. „szkółce wiklinowej.
  • W marcu 2007r. wyżej wymienieni pomagali zasadzić wiklinę w tzw. „labiryncie”.