Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju
Dzisiaj jest środa, 26 czerwca 2019 roku.

Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej


21 Maja 2018 roku cała społeczność szkolna uroczyście i zarazem radośnie obchodziła Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej. Inicjatorem obchodów był Samorząd Uczniowski. Klasy przygotowały plakaty pod tytułem  „Różnorodność w równości, czyli porozmawiajmy o innych kulturach”. W tym dniu społeczność szkolna  integrowała się poprzez kolory ubioru w ramach akcji „Różnorodność jest modna’’. Członkowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali happening na przerwach szkolnych, podczas którego promowali hasła o wartościach uniwersalnych, poszanowaniu drugiego człowieka, jego odrębności co do wyglądu zewnętrznego, np. koloru skóry, sposobu ubierania się, a także zwyczajów kulturowych, religii oraz przekonań.
Ponadto zorganizowany został konkurs multimedialny pod hasłem „Różnorodność zbliża  ludzi”. Szkolne obchody Światowego Dnia Różnorodności Kulturowej znacząco wpłynął na stopień integracji społeczności szkolnej, przyczynił się do podniesienia wiedzy na temat innych kultur wśród dzieci.