Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju
Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 roku.

Spotkanie z poetą


29 listopada 2017r. odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VII z poetą – panem Piotrem Kupczakiem, zorganizowane przez koło czytelniczo-recytatorskie.

Spotkanie przebiegające w miłej, uroczystej atmosferze, było doskonałą okazją, by uczniowie zapoznali się z twórczością pana Piotra – laureata poetyckiego konkursu dla lubelskich studentów Kulminacja uczuć w 2003r., który został uhonorowany przez biłgorajskie środowisko literackie nagrodą „Łabędzie Pióro 2007”. Uczniowie dowiedzieli się, że zaproszony gość pisze wiersze od 1989roku, a w swojej twórczości  najczęściej porusza tematykę filozoficznego rozumienia Boga, świata i ludzkiego życia. Chętnie czytali wybrane utwory. Pan Piotr przybliżył uczestnikom spotkania inne swoje wiersze, zawarte w trzech tomach: „Nieba otwarte”, Ukołysz prześnieniem” iPrzechodząc w cień własny”. Dzięki rozmowie z poetą uczniowie otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, między innymi związane z poezją, inspiracjami oraz rozpoczęciem twórczości poetyckiej. Po zakończeniu spotkania pan Piotr Kupczak przekazał tomik swojej poezji „Nieba otwarte” do biblioteki szkolnej.