Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju
Dzisiaj jest wtorek, 11 2018 roku.

Osiągnięcia uczniów


Rok szkolny 2017/2018

WYNIKI – OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES POLONICA-PLUS:

 PAWEŁ WOLANIN KL. VIIlaureata I stopnia z wyróżnieniem 

 MONIKA KAPUŚNIAK KL. VIIlaureata I stopnia z wyróżnieniem 

 KAROL BUCZAK KL. VIlaureata I stopnia z wyróżnieniem 

KAMIL WOLANIN KL. VIIlaureata I stopnia

MAGDALENA KLIMEK KL. IVlaureata I stopnia

– EWA CHMIELOWIEC KL. V – laureata III stopnia

Uczeń klasy VII Jakub Nizio zdobył wyróżnienie w X Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kulturze Polski i Krajów Anglojęzycznych ,,The Globetrotter”.

Mikołaj Wenek zajął I miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z języka angielskiego Olimpus oraz otrzymał tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem w ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy z języka angielskiego Archimedes Plus. Lingua Plus

Wyniki Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania

dla klasy III, który odbył się  14.03.2018r.:

Julia Papierz – I miejsce

Kamil Szpyt – II miejsce

Szymon Szafran – III miejsce

 l.p. Nazwa konkursu Nagrody, wyróżnienia
Imię, nazwisko ucznia Rodzaj wyróżnienia
1. Konkurs czytelniczy Stypendiada wczesnoszkolna

 

Kamil Szpyt

 

Finalista, wyróżnienie
2. Konkurs ortograficzny Stypendiada wczesnoszkolna Tomasz Babij I miejsce, laureat
3. Konkurs matematyczny Stypendiada wczesnoszkolna Tomasz Babij

 

Szymon Szafran

II miejsce, laureat

Finalista, wyróżnienie

4. Mistrz tabliczki mnożenia w ramach Dnia Tabliczki Mnożenia Tomasz Babij I miejsce
5. Konkurs plastyczny: „Najpiękniejsze zakątki Biłgoraja” Natalia Bielańska

Oliwia Szarzyńska

Kinga Szpyt

Piotr Papuga

I miejsce

I miejsce

II miejsce

III miejsce

6. Konkurs matematyczny Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Tomasz Babij Laureat III stopnia

Wyniki szkolnego konkursu wiedzy o polskich pisarzach dla klas V – VII

„Autorzy naszych lektur” przeprowadzonego 14.03.2018r.:

Zespół klasy VII: Jakub Nizio, Kamil Wolanin i Paweł Wolanin – I miejsce

Zespół klasy V: Ewa Chmielowiec, Martyna Herda i Julia Maciocha – II miejsce

Zespół klasy VI: Marcelina Komanowska, Kinga Sokal i Natalia Pałka – III miejsce.

Wyniki szkolnego etapu konkursu „Radość Czytania”

dla klas IV – VII   przeprowadzonego 27.03.2018r.:

Julia Kędzierska kl. V i Gabriela Sprysak kl. VII – I miejsce

Magdalena Klimek kl. IV – II miejsce

Julia Maciocha kl. V – III miejsce

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas IV– VII

„POLSKA – MOJA KOCHANA OJCZYZNA” przeprowadzonego 8 maja 2018r.:

Marta Jargieło – klasa VII – pierwsze miejsce

Magdalena Klimek – klasa IV – drugie miejsce

Krystyna Adamczyk – kl. VII – trzecie miejsce

Michalina Jargieło – klasa IV – trzecie miejsce

Gabriela Sprysak – klasa VII – trzecie miejsce

Milena Swacha – kl. VII – trzecie miejsce

Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I – III

„Najpiękniejsze zakątki naszego miasta”, który odbył się  10 maja 2018r.:

Spośród wszystkich prac wybrano 6 najlepszych. Uczestnikom konkursu przyznano następujące miejsca:

Natalia Bielańska kl. III – pierwsze miejsce

Oliwia Szarzyńska kl. III – pierwsze miejsce

Agata Brodziak kl. I – drugie miejsce

Kinga Szpyt kl. III – drugie miejsce

Jakub Kiełbasa kl. I – trzecie miejsce

Piotr Papuga kl. III – trzecie miejsce

Rok szkolny 2016/2017

Nasze nowe certyfikaty, które zdobyliśmy w tym roku szkolnym:

OGÓLNOPOLSKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE EDI: 

JĘZYK POLSKI

PAWEŁ WOLANIN KL. VI – LAUREAT 1 MIEJSCE

KINGA SOKAL KL. V – WYRÓŻNIENIE

KAROL BUCZAK KL. V – WYRÓŻNIENIE

PRZYRODA

KINGA SOKAL KL. V – LAUREAT 3 MIEJSCE

MARCELINA KOMANOWASKA KL. V – LAUREAT 3 MIEJSCE

EWA CHMIELOWIEC KL. IV – LAUREAT 5 MIEJSCE

MARTYNA HERDA KL. IV – WYRÓŻNIENIE

MONIKA KAPUŚNIAK  KL. VI – WYRÓŻNIENIE

 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY OLIPMUS:

JĘZYK POLSKI KL. IV

EWA CHMIELOWIEC – LAUREAT 1 MIEJSCE

JULIA MACIOCHA – LAUREAT 1 MIEJSCE

JĘZYK ANGIELSKI KL. VI

KAROL DUBIEL – LAUREAT

PRZYRODA KL. V

MARCELINA KOMANOWSKA  – LAUREAT

KINGA SOKAL – LAUREAT

Język angielski:

Karol Dubiel kl. VI– wyróżnienie w Międzyszkolnym konkursie gramatyczno-leksykalnym z języka angielskiego

Michalina Pawlicha kl.IV-laureat III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Lingua-Plus

Zuzanna Spozowska kl.V– III miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

Mikołaj Wenek kl.III-laureat z wyróżnieniem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Lingua-Plus,

Regionalny konkurs matematyczny MiMak

W II etapie konkursu Matematycznego MiMak wzięło udział

7 uczniów kl. III.

Do III etapu zakwalifikowały się 3 osoby:

  1. Swacha Adam
  2. Oleszek Maciej
  3. Wenek Mikołaj

Wychowanie fizyczne:

Uczestniczyliśmy  w rekreacyjno- sportowych potyczkach szkół podstawowych /mikołajki na sportowo/ organizowanych przez OSiR   w Biłgoraju  oraz Otwartych Mistrzostwach Miasta Biłgoraj w biegach przełajowych. Startowaliśmy również w zawodach pływackich o puchar Starosty Biłgoraja/ Janek Pałka zajął miejsce I w starszej grupie wiekowej stylem dowolnym/. Braliśmy udział w Parafiadzie zajmując miejsce II w piłce nożnej. Sekcja SU organizowała wewnątrzszkolne zawody sportowe w tenisie stołowym, piłce nożnej, koszykowej, palancie i dwóch ogniach.

Ponadto nasza  szkoła brała udział w następujących zawodach sportowych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy :

  • tenis stołowy indywidualny chłopców  – Paweł Wolanin III miejsce w mieście w starszej grupie wiekowej ,
  • tenis stołowy drużynowy chłopców   – Daniel Zielonka i Paweł Wolanin   III miejsce w mieście  w starszej grupie wiekowej,
  • piłka nożna chłopców – III miejsce w mieście,
  •  piłka nożna dziewcząt –  II miejsce w mieście.

 

Nasza szkoła w składzie Jakub Niemiec, Jakub Nizio, Monika Kapuśniak, Milena Swacha zajęli III miejsce w mieście w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas IV– VI

„Mój ulubiony bohater książkowy”:

Kacper Kuśmierczyk kl. IV – miejsce I

Kamil Wolanin kl. VI – miejsce I

Paweł Wolanin kl. VI – miejsce I

Marcelina Komanowska – kl. V – miejsce II

Natalia Pałka  kl. V – miejsce II

Ewa Chmielowiec kl. IV – miejsce III

Krystian Dejnek  kl. IV – miejsce III

Gabriela Kuchta kl. IV – miejsce III

Maciej Kuchta kl. IV – miejsce III

Julia Maciocha kl. IV – miejsce III

Michalina Koziara kl. V – miejsce III

Wiktoria Patajewicz kl. V – miejsce III

Wymienionym uczniom przyznano dyplomy. Najlepsze  prace umieszczone zostały na gazetce  w bibliotece szkolnej.

Organizator konkursu: mgr Emilia Kowal

Wyniki szkolnego konkursu plastycznego dla klas II–III

„Najpiękniejsza zakładka do książki”:

Natalia Bielańska kl. II – miejsce I

Sandra Dziwura kl. III – miejsce I

Kaja Siek  kl. III – miejsce I

Oliwia Szarzyńska kl. II – miejsce II

Klaudia Mielnik –kl. III – miejsce II

Maciej Oleszek – k l. III – miejsce II

Aleksandra Mielnik kl. II – miejsce III

Paulina Brodziak – kl. III – miejsce III

Patryk Furman – kl. III – miejsce III

Wiktoria Grabias – kl. III – miejsce III

Wiktoria Łabencka – kl. III – miejsce III

Wymienionym uczniom przyznano dyplomy. Najlepsze  prace umieszczone zostały na gazetce  w bibliotece szkolnej.

Organizator konkursu: mgr Emilia Kowal

 

Konkurs plastyczny „Bądź bezpieczny w domu i poza domem”:

Klasy II – III:

I miejsce – Magdalena Klimek kl. III

II miejsce – Oliwia Szarzyńska kl. II

III miejsce – Karolina Serwin kl. II, Artur Lejb kl. II, Kinga Szpyt kl. II

Klasy IV – VI:

I miejsce – Paweł Wolanin kl. VI

II miejsce – Kamil Wolanin kl. VI

III miejsce – Izabela Nizio kl. VI, Jakub Nizio kl. VI, Karol Buczak kl. V

Wymienionym uczniom przyznano dyplomy. Wyróżnione  prace umieszczone zostały na gazetce na korytarzu  szkolnym.

Organizatorzy konkursu: mgr Klarysa Chabros, mgr Emilia Kowal

Szkolny Konkurs Fotograficzny „Piękno Natury”:

Komisja po ocenie prac zdecydowała, że ze względu na wysoki i bardzo wyrównany poziom prac, wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i nagrodzeni:

uczniowie klasy VI: Izabela Nizio, Jakub Nizio, Gabriela Sprysak, Kamil Wolanin, Paweł Wolanin.

 

Rok szkolny 2015/2016

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego Olimpusek:

Maciej Oleszek kl. II

Mikołaj Wenek kl. II.

Ogólnopolski Konkurs Stypendiada Wczesnoszkolna

konkurs plastyczny:

Patrycja Furmanek kl. III – I miejsce, Julia Kiełbasa kl. III – II miejsce, Paweł Ciężki kl. II – wyróżnienie.

Nasza drużyna zajęła II miejsce w finale Miejskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Szkoła Podstawowa Nr 4 zajęła III miejsce w Miejskich Igrzyskach w Mini Piłce Nożnej Chłopców.

 

Osiągnięcia uczniów SP 4 w roku szkolnym 2014/2015

Nazwa konkursu Osiągnięcia uczniów
Ogólnopolski konkurs wiedzy nt. ekologii i ochrony środowiska „Ekotest”: 1 laureat, 3 wyróżnienia,

 

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Pionier: przyroda 1 laureat, 1 wyróżnienie,

 

„Miejsca pamięci narodowej w Biłgoraju” I miejsce – 2 drużyny
Konkurs kuratoryjny z przyrody Finalista
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Pionier: język polski wyróżnienie
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa Pionier: język angielski wyróżnienie
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus Lingua. Plus z języka angielskiego 5 laureatów
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych II miejsce
Kangur: matematyka 1 wyróżnienie w kl. II, 1 wyróżnienie w kl. VI.
Szpak 1 laureat, 1 finalista.
Konkurs SKO wyróżnienie na etapie regionalnym (nagroda pieniężna dla szkoły).
Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska II miejsce
Otwarte Mistrzostwa miasta Biłgoraj w biegach przełajowych I i III miejsce
Tenis stołowy indywidualny dziewcząt I miejsce w mieście  w starszej grupie wiekowej  i udział  w zawodach powiatowych.
Piłka nożna chłopców IV miejsce w mieście