Ogólnopolski konkurs

Nasza Szkoła Podstawowa Nr 4 już drugi raz bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie „Czas na Zdrowie”, w ramach promowania zdrowego stylu życia.

W roku szkolnym 2012/2013 zajęliśmy 8 miejsce w Polsce. W ramach konkursu 5 czerwca odbył się w naszej szkole Festyn Zdrowia.

BYŁO SMACZNIE, ZDROWO I WESOŁO!!!

5.06.2014r. w ramach ogólnopolskiej akcji konkursu – Czas na zdrowie organizowanej przez Fundację BOŚ w Szkole Podstawowej nr 4 w Biłgoraju odbył się po raz drugi Festyn Zdrowia. Głównym celem tej imprezy jest promocja zdrowego stylu życia. Każdy mógł tu znaleźć coś dla ciała i dla ducha, ponieważ program festynu przewidywał między innymi: projekcje filmów pod wspólnym tytułem „Śmietnik w mojej głowie”, wykład pani dietetyk Moniki Ćwikły, prelekcję stomatologa – pani Edyty Kukiełki, pokaz karate zaprezentowany przez klub , quiz „Koło fortuny zdrowia”, rozgrywki sportowe oraz degustacje zdrowych przekąsek przygotowanych przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli: surówek, sałatek owocowych i warzywnych, świeżych warzyw i owoców z upraw ekologicznych, koktajli, jogurtów, owocowych szaszłyków, ciast i ciasteczek.

Uczestnicy festynu obejrzeli program artystyczny „Zakręceni na zdrowie”, jednak największym zainteresowaniem cieszył się pokaz karate. O swojej pasji do sportu opowiadał pan Andrzej Szeliga. Uczniowie zorganizowali także punkt informacyjno – edukacyjny, w którym znalazły się ulotki i gazetka szkolna poświęcone tematyce zdrowego żywienia i chorób będących wynikiem prowadzenia niewłaściwego trybu życia, kącik literatury o zdrowym żywieniu. Zainteresowani mogli również otrzymać przepisy na proste, miłe w przygotowaniu, zdrowe dania. Na chętnych czekała pani pielęgniarka, która wykonywała pomiar ciśnienia i badanie poziomu cukru we krwi oraz obliczała wskaźnik masy ciała BMI.

Szkolna drużyna „Witaminowa Czwórka” z niesłabnąca energią i zapałem zachęcała wszystkich do zmiany niewłaściwych nawyków i propagowała zdrowy styl życia: uprawianie sportu i właściwe odżywianie. Organizatorzy pokazali, że zdrowe potrawy mogą być smaczne i kolorowe. Wszystkim towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, wesoła zabawa, emocje sportowe. Okazuje się, że zdrowe życie, może być proste, miłe i przyjemne.