Oddział przedszkolny

W środę 30 października 2019 dzieci z „zerówki” miały okazję obejrzenia japońskiej bajki pt.: „Ogród niebios” w teatrzyku kamishibai. Bajka opowiadała o dzielnym księciu i pięknej księżniczce. Po śmierci żony książę wybrał się do Niebiańskiego Ogrodu, aby odnaleźć ukochaną księżniczkę i sprowadzić ją z powrotem na ziemię. W trakcie swojej misji Książę spotyka groźne demony i surowego Króla Niebios. Wykazuje się przy tym niezwykłą odwagą i cierpliwością.

Przedszkolaki z ciekawością wsłuchiwali się w opowieść, której towarzyszyły piękne ilustracje. Po wysłuchaniu bajki dzieci rozmawiały o uczuciach bajkowych bohaterów, o tęsknocie, miłości i cierpliwości. Następnie najmłodsi z zapałem zabrali się za kolorowanie rysunków przedstawiających postaci z bajki.

Poprzez papierowy teatrzyk kamishibai najmłodsi mieli okazję poznania japońskiej kultury. Zajęcia dla najmłodszych prowadziła pani Cecylia Zębalska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Biłgoraju. Było to pierwsze spotkanie z cyklu zajęć bajkoterapii zaplanowanych w tym roku szkolnym.

Dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego w naszej szkole mają zagwarantowane przyjazne i bezpieczne warunki nauki, zabawy i odpoczynku. Odbywają się zajęcia z języka angielskiego, logopedyczne, rytmiki i religii – na życzenie rodziców. Dziecko, które nie uczęszcza na religię, przebywa w świetlicy. Skutkuje to łagodnym przejściem progu edukacyjnego i możliwością kontynuowania obowiązku szkolnego w placówce. Dzieci mają zapewnioną opiekę psychologiczno-pedagogiczną. Wdrażane jest również wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w ramach programu ,,Pomóc dziecku”. Realizowane są  liczne programy i projekty, takie jak: ,,Czyste powietrze wokół nas”, ,,Zdrowo się odżywiamy i o dobrą formę dbamy”, ,,W kalendarzu przedszkolaka-święta nietypowe w przedszkolu, bezpieczny przedszkolak”. Sala oddziału przedszkolnego jest jasna, bezpieczna i przestronna z właściwie dobranymi zabawkami i pomocami dydaktycznymi. Dodatkowym atutem jest wyposażenie sali w tablicę interaktywną, wzbogaca ona zajęcia dydaktyczne. Dzieci mają możliwość oglądania bajek czy teledysków piosenek.