Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju
Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019 roku.

Akademie


21.12.2018r.

Jasełka przygotowali uczniowie klasy VI i IV pod kierunkiem p. Joanny Kręt i ks. Macieja Lewandowskiego. 

9 listopada 2018 r. wszyscy uczniowie naszej SP4 razem z uczniami Technikum Leśnego śpiewali o godzinie 11:00 cztery zwrotki hymnu narodowego dla naszej NIEPODLEGŁEJ.

Następnie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy V pod kierunkiem wychowawczyni – pani Marty Jurałowicz.

12 października 2018 r. wszyscy uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowanej przez uczniów klasy IV i VIII.

26 kwietnia 2018 r. odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Akademię  uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Klarysy Chabros. Była to prawdziwa lekcja historii pełna patriotycznych wierszy i piosenek. Dodatkową atrakcję stanowiła prezentacja multimedialna zawierająca istotne treści dotyczące polskich symboli narodowych. Po akademii uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w uroczystym sadzeniu dębu na placu szkolnym.

 

22 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się potrójna uroczystość: 45-lecie Szkoły Podstawowej Nr 4, poświęcenie nowego sztandaru (ufundowanego przez rodziców naszych uczniów i pracowników szkoły) i 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 9:00 miała miejsce uroczysta msza święta w kościele pw. Chrystusa Króla, podczas której ks. pułkownik Józef Michalik poświęcił nowy sztandar Szkoły Podstawowej Nr 4.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali gimnastycznej. Pani dyrektor Monika Bednarz przywitała przybyłych gości, krótko przedstawiła historię naszej szkoły, osiągnięcia uczniów. Odbyło się też „przekazanie mocy” nowemu sztandarowi przez stary sztandar. Reprezentanci wszystkich klas ślubowali na nowy sztandar.

Uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym brali udział także ich rodzice.

Zaproszeni goście zabrali głos, życząc pracownikom szkoły i uczniom wielu sukcesów.

Uroczystość była bardzo udana.

11 LISTOPADA  – Święto Odzyskania Niepodległości

10 listopada 2016 r. świętowaliśmy w naszej szkole 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię przygotowała klasa V pod kierunkiem pani Klarysy Chabros. Wszyscy uczestnicy, z wpiętymi kotylionami na piersi, z wielkim zapałem recytowali wiersze, śpiewali pieśni legionowe oraz przybliżali nam historię naszej Ojczyzny.

Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w galowych strojach, mieli wpięte kotyliony w barwach narodowych, które przygotowali wcześniej na zajęciach techniki. Starsi uczniowie przygotowali kotyliony kolegom i koleżankom z młodszych klas.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przygotowali ją uczniowie klasy VI i IV pod opieką pani Joanny Kręt. Akademia przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Uczniowie odgrywali humorystyczne scenki z życia szkoły, dziękowali nauczycielom za ich pracę, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Po części artystycznej przedstawiciele Rady Rodziców złożyli wiązankę kwiatów na ręce pani dyrektor Moniki Bednarz, wraz z najlepszymi życzeniami dla całego grona pedagogicznego.

 

11 LISTOPADA  – „Co zrobimy z naszą wolnością?”

14 listopada 2014r. świętowaliśmy w naszej szkole 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię przygotowała klasa V pod kierunkiem pani Joanny Kręt. W nastrój święta narodowego wprowadzała scenografia przygotowana na tę okazję – flaga w narodowych barwach, kartki z datami najważniejszych wydarzeń tego okresu. Wszyscy uczestnicy, z wpiętymi kotylionami na piersi, z wielkim zapałem recytowali wiersze. Chór szkolny przypomniał pieśni: „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „Legiony”.

Akademia ta, to lekcja patriotyzmu, głęboka nauka skierowana do dorosłych i dzieci, jak być Polakiem – patriotą w obecnych czasach:

ŻYCIE – to największy dar, skarb, piękno… To radość, ale także łzy…, to chwile szczęścia, ale i trudne doświadczenia…

ŻYCIE —  to TY, to twój dom, twoi bliscy, twoje zainteresowania, twoja szkoła…

ŻYCIE — to nie tylko przywilej, ale i obowiązek, nie tylko dar, ale i ofiara…

POMYŚL: Jesteś POLAKIEM. Żyjesz w wolnej POLSCE. Ta WOLNOŚĆ została Ci dana w darze. Wszyscy, którzy walczyli o NIEPODLEGŁOŚĆ– wywalczyli ją również dla Ciebie. Co teraz zrobisz z tą WOLNOŚCIĄ?… Czy zdołasz ją uchronić przed niewolą swoich złych przyzwyczajeń, słabości?… Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość?…

 

 Jasełka

 

W ostatnim dniu lekcji, przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się uroczysta akademia, na której wystawiane są jasełka. Przeważnie przygotowaniem tego występu zajmuje się nauczyciel religii – ksiądz bądź katecheta. Aktorów wybiera spośród uczniów naszej szkoły. Tradycyjnie, nie może się obyć bez wspólnego kolędowania. Jasełka wystawiane są także w naszym kościele pw. Chrystusa Króla.