Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019 roku.

2018/2019

W poniedziałek 3 czerwca klasa IV i V pojechała na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Tarzymiechach, w którym właściciele hodują alpaki. Dzieci mogły obejrzeć zwierzęta na wybiegu, także dotknąć i przytulić się do nich, karmić  przygotowaną przez siebie marchewką i trawą. Odbyły się również warsztaty z wykorzystaniem wełny z alpak. Wszystkim dzieciom bardzo  podobały się te spokojne i przyjazne zwierzęta.

Dnia 03.06.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I i II pojechały z opiekunami do Bliżowa do Wioski Przygody Frajda. Brały tam udział w zwariowanej olimpiadzie, szalonym torze przeszkód. Były też w Wiosce Indiańskiej, gdzie strzelały z łuku, malowały „blade twarze”, uczyły się rozpalać ogień za pomocą krzesiwa, używać piły moje-twoje, wbijać gwoździe, itp. Jadły też kiełbaski pieczone nad ogniskiem. Pogoda i humory dopisały, zabawa  była przednia.

2017/2018

Dnia 20 października klasy 4-7 udały się na wycieczkę do Rzeszowa.  Pierwszym punktem programu był spektakl pt. ,,Tu jest nasz dom” w Teatrze Maska. Następnie odwiedziliśmy park Trampolin Happy Jump..Były więc salta do tyłu i do przodu, kombinacje skoków połączone z miękkim lądowaniem w basenie z kolorowymi gąbkami oraz wyścigi rzędów. Zwiedziliśmy również Muzeum Okręgowe, które posiada bogate zbiory z zakresu sztuki i rzemiosła artystycznego, wyposażenia wnętrz, historii, archeologii. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po Ogrodach Bernardyńskich,  Starówce z  wejściem do podziemnej trasy turystycznej. To była bardzo ciekawa i udana wycieczka, każdy z nas wrócił z nowym bagażem wiedzy.

2016/2017 r.

Uczniowie z klas IV-VI w dniach 1-2 czerwca byli na wycieczce w Warszawie.

23 maja i 25 maja dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klasy II byli na wycieczce w Zwierzyńcu. Poznawali faunę i florę Roztoczańskiego Parku Narodowego. Starsze dzieci weszły na Bukową Górę, były na wieży widokowej nad Stawami Echo, przeszły przez Zwierzyńczyk, obejrzały kościół na wodzie. Oczywiście nie obyło się bez lodów i pamiątek. Dzieci zwiedziły też mini zoo w Gajówce, gdzie jadły obiad. Wycieczki były bardzo udane.

Uczniowie z klas IV-VI w dniach 1-2 czerwca byli na wycieczce w Warszawie.

Wycieczka do Sandomierza

11 maja 2016 r. w środę uczniowie klasy II i III mieli okazję zwiedzać zabytkowy Sandomierz. Wycieczka rozpoczęła się od  rejsu statkiem po Wiśle, skąd oglądaliśmy panoramę Sandomierza. Następnie z przewodnikiem udaliśmy się na rynek sandomierski. Trasa była dość trudna, bo trzeba było iść pod górę. Przewodnik powiedział, że Sandomierz jest położony na 7 wzgórzach, opowiadał również ciekawostki związane z historią Sandomierza. Następnie przed burzą uciekliśmy do  podziemi sandomierskich. Schodziliśmy coraz niżej i niżej panował tam półmrok i było chłodno. Po czym od razu przeszliśmy do zbrojowni rycerskiej. Tam mogliśmy pooglądać i przymierzyć elementy stroju rycerskiego. Sandomierz to miasto księdza Mateusza z serialu, przewodnik zdradził nam kilka ciekawostek. Mieliśmy możliwość zakupienia pamiątek na ryneczku. Wycieczka zbliżała się ku końcowi. Obiad jedliśmy w restauracji w której na ścianie wisiał rower księdza Mateusza. Po obiedzie jeszcze lody,  ostatnie spojrzenie na rynek sandomierski i powrót do domu. Będzie co wspominać.

MAGICZNA WYPRAWA NA FARMĘ ILUZJI

6 maja 2016r. uczniowie z SP4 (kl. IV- VI) zwiedzali unikatowe miejsce – Park Edukacji i Rozrywki – Farmę Iluzji. Jedyna w swoim rodzaju Latająca Chata Tajemnic unoszona przez balony, Muzeum Iluzji, Grobowiec Faraona, Tunel Zapomnienia, Szlak Trapera czy zaczarowany ogród pełen magicznych przedmiotów i złudzeń optycznych – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na dzieci.  Mnóstwo ciekawostek, które przeczą racjonalnemu widzeniu świata, budziło wśród uczniów spore zainteresowanie. Oprócz atrakcji edukacyjnych na Farmie znajduje się m.in. Wiklinowy Labirynt, plac zabaw, Pole Dmuchańców, plaża z prawdziwymi palmami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również:  jazda na SEGWAY’u i przeprawa tratwą. Zadowoleni i rozśpiewanie wrócili do Biłgoraja.

19 maja również uczniowie klasy I  byli na Farmie Iluzji w Mościskach. Bawili się wspaniale!