Szkoła Podstawowa nr 4 w Biłgoraju
Dzisiaj jest wtorek, 25 czerwca 2019 roku.

Dzień Otwartych Drzwi


Dzień Otwartych Drzwi – 24 marca 2018 r.

Dzień Otwartych Drzwi – 4 marca 2017 r.

Tego dnia w naszej szkole, pięknie przystrojonej w wiosenne dekoracje, na naszych gości czekało wiele atrakcji.

Najpierw rodzice z dziećmi obejrzeli film wyreżyserowany i przygotowany przez uczniów naszej szkoły, następnie pani dyrektor Monika Bednarz zapoznała zebranych z najważniejszymi informacjami o SP4.

prezentacja SP4

Następnie w sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka” przygotowane przez uczniów klasy VI i II oraz pokaz talentów – nasi podopieczni z klasy V i VI zaśpiewali piosenkę, najmłodsi zaś uczniowie oddziału przedszkolnego zatańczyli pod kierunkiem Kai Siek.

Były również zajęcia plastyczne – dzieci wykonywały „ptaki-dziwaki” – oraz sportowe. Goście zwiedzali naszą szkołę oprowadzani przez bajkowe postacie. Był też słodki poczęstunek.

 

 

 

11 luty 2016 r.

Przedstawienie pt. „Wiosenne przebudzenie”, zajęcia plastyczne – origami, rysowanie na tablicy interaktywnej – „Malowanie na ekranie” i zajęcia sportowe prowadzone metodą obwodowo – stacyjną – to tylko część atrakcji, jakie czekały w czwartek 11 lutego 2016 r. na odwiedzających Szkołę Podstawową nr 4. Ta lutowa impreza była adresowana przede wszystkim do dzieci, które we wrześniu 2016 r. pójdą po raz pierwszy do szkoły do zerówki i klasy pierwszej oraz do uczniów uczęszczający już do niej. Było bardzo kolorowo i wesoło. Szkolne korytarze zapełniły się ciekawymi wystawkami i ekspozycjami prac. Obecni uczniowie chcieli zachęcić swoich przyszłych kolegów do wybrania właśnie ich szkoły w przyszłej edukacji. Każdy chętny rodzic mógł sam sprawdzić stan bazy, porozmawiać z nauczycielami, a także przyjrzeć się z bliska efektom pracy uczniów. Szkoła chwaliła się nie tylko wyposażeniem klas. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, nie zabrakło zabaw edukacyjnych. Do tego zabawy ruchowe, trampolina czy tor przeszkód. Na zakończenie spotkania przygotowany został dla maluchów i ich rodziców słodki poczęstunek.

Monika Bednarz – dyrektor szkoły – mówiła, że Dzień Otwartych Drzwi skierowany jest zarówno do obecnych, jak i przyszłych uczniów placówki oraz do ich rodziców, gdyż pozwala zaprezentować całą gamę zajęć pozalekcyjnych, które są prowadzone.

– Rodzice mogą zobaczyć, jak działa szkoła, w której uczą lub będą uczyć się ich dzieci. Mamy małą szkołę, kameralną, wszyscy wszystkich znająDbamy o każdego uczni, ponieważ dla nas ważne jest, by dzieci czuły się tutaj dobrze i bezpiecznie (szkoła wyposażona jest w system monitoringu). Oferta edukacyjna nie różni się od innych szkół z terenu miasta. Wśród zajęć pozalekcyjnych, prowadzonych w ciekawej formie, są zarówno koła rozwijające zainteresowania i zdolności oraz zajęcia wspomagające uczniów w ich pracy.  Dzieci mogą chodzić na zajęcia: logopedyczne, korekcyjno – kompensacyjne, rewalidacyjne czy socjoterapeutyczne. Szkoła  jest dobrze wyposażona, posiadamy zaplecze rekreacyjno – sportowe boiska Orlik 2012,plac zabaw i „Zieloną Salę”. Duży nacisk kładziemy także na kontakt z rodzicami poprzez godziny dla rodziców, zebrania, a także bogaty kalendarz imprez szkolnych. Nasza szkoła to miła atmosfera, fachowa opieka i rozwój poprzez naukę i zabawę.

Rodzice przyszłych pierwszoklasistów i uczniów oddziału przedszkolnego wyrażają się optymistycznie w kwestii wyboru szkoły. Ciepło przyjęte maluchy wizytę w SP 4 zapamiętają na długo.

 

www.sp4bilgoraj.pl

e-mail: sp4_bilgoraj@op.pl

Tel. 84 686 60 23

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Biłgoraju, ul. Polna 3