Festyny

IV Festyn Mikołajkowy 1 grudnia 2018r.

OGŁOSZENIE FESTYN 2018

XV Festyn Wiosenny 22 marca 2018r.

II Parafiada u Chrystusa Króla

XIV Festyn Wiosenny 2017 r.

Kucharskie przysmaki:

Pokazy uczniowskie:

Konkurs wiedzy „Bezpieczeństwo=zdrowie”:

Sprzedaż ozdób i kartek świątecznych:

„W zdrowym wiosennym ciele zdrowy duch”:

„Coś na deser”:

W niedzielę 26 czerwca 2016 r. na boiskach Orlika przy Szkole Podstawowej Nr 4 odbyła się Parafiada u Chrystusa Króla.

Nasza szkoła wspólnie z Parafią i Radą Osiedla przygotowała tę imprezę. Parafiada rozpoczęła się uroczystą mszą świętą.

Nasi nauczyciele przygotowali loterię fantową, która cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, przygotowali malowanie twarzy i sprzedaż okolicznościowych baloników.

W czasie Parafiady było mnóstwo atrakcji: występy różnych zespołów, naszej scholi, mecz księży i policjantów, mecz siatkówki plażowej, można było unieść się w powietrze balonem, była dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, pokaz zorganizowany przez policjantów, pomiar ciśnienia, można było zjeść grochówkę wojskową, bigos, kiełbaski z grilla, ciasta, kupić napoje. Odbyła się też licytacja ofiarowanych przez parafian rzeczy. Pieniądze zebrane w czasie Parafiady przeznaczone zostały na granitową podłogę w naszym kościele pw. Chrystusa Króla. Impreza była bardzo udana, goście dopisali, współpraca naszych lokalnych środowisk była bardzo owocna. Być może będzie to impreza cykliczna?

Rodzinny Zdrowy Festyn Sportowy

8 maja 2016 r.

Organizatorami Festynu byli: Rada Osiedla Różnówka, Szkoła Podstawowa Nr 4, parafia pw. Chrystusa Króla.

Imprezę rozpoczęli: p. Monika Bednarz – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 i Radny Miasta Biłgoraj p. Mirosław Lipiński.

Na Festynie mieliśmy niespodziewanego gościa – posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej –

Marcina Duszka.

Na Festyn przyszło wielu mieszkańców Osiedla Różnówka:

W czasie Festynu było mnóstwo atrakcji:

– Trening piłkarski dla dzieci 5-10-letnich prowadzony przez pana Marcina Palucha:

– Rozgrywki w piłkę nożną uczniów klasy V i klasy VI  Szkoły Podstawowej Nr 4, rodziców uczniów SP4, ministrantów i lektorów z parafii pw. Chrystusa Króla.

– Konkursy sportowe z nagrodami dla najmłodszych – rzuty woreczkami do wiaderka, zbijanie kręgli, strzały piłeczkami za pomocą kija hokejowego do celu, rzuty ringo, łowienie rybek:

– „Niekończący się obraz” – malowanie farbami, kredkami:

– Malowanie twarzy przez uczniów z kl. V i VI  z SP4:

– Zabawy na dmuchanej zjeżdżalni:

– W ramach promocji zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia nasi goście proponowali:

– m.in. analizę składu ciała (Studio Modelowania Sylwetki, Kościuszki 50 a, Biłgoraj):

– ustalenie stanu kondycji całego organizmu (Laboratorium Zdrowia, Urody, Ruchu – p. Krystyna Kycia):

– degustację różnych miodów dzięki firmie – Pszczelarz Kozacki Pasieka, Tadeusz Kozak, Kozaki 8, Łukowa:

– pokaz i naukę udzielania I pomocy- zespół ratowników karetki pogotowia (ARION Szpitale):

– pomiar ciśnienia przez  pielęgniarkę:

– Pokazy talentów uczniów z SP4:

– Pokazy karateków z Biłgorajskiego Klubu Karate Tradycyjnego prowadzonego przez sensei Andrzeja Szeligę:

– Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Tereszpola Zaorenda pokazywali dzieciom nowoczesny wóz bojowy i sprzęt, jakim dysponują. Można było usiąść za kierownicą wozu bojowego, wejść na dach i spróbować zagrać na sygnałówce:

– Ognisko z pieczeniem kiełbasek na terenie Zielonej Szkoły przy SP4:

Festyn zakończył się po godzinie 17 wizytą pana posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – Marcina Duszka, który wraz z przewodniczącą Rady Osiedla Różnówka – p. Anną Blacha, wręczył drużynom piłkarskim medale, puchary, nagrody: I miejsce, złote medale i puchar zdobyła klasa V Szkoły Podstawowej Nr 4, II miejsce, srebrne medale i puchar – klasa VI Szkoły Podstawowej Nr 4, III miejsce, brązowe medale i puchar – drużyna rodziców uczniów SP4, IV miejsce i puchar wywalczyli ministranci i lektorzy parafii pw. Chrystusa Króla. Nagrody – plecaki otrzymali uczniowie klasy V: Jan Pałka (najlepszy zawodnik), Bartek Muca (najwaleczniejszy zawodnik).

Zwycięska drużyna z klasy V Szkoły Podstawowej Nr 4:

Festyn Wiosenny

XII FESTYNU WIOSENNEGO 2015

organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 4 przy współpracy Wioski Dziecięcej SOS

1. Powitanie przez dyr. Szkoły Podstawowej Nr 4 p. Monikę Bednarz, dyrektora Programu

Biłgoraj SOS Wioski Dziecięce w Polsce p. Ludwika Zbocha i dyrektora Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju p. Mariana Łosiewicza.

1. Zabawy ruchowe przy muzyce – ks. Maciej Lewandowski, p. Mariola Napora.
  2. Inscenizacja baśni „Jaś i Małgosia”- p. Halina Bartnik, p. Małgorzata Welman, p. Joanna Kręt.
  3. Występ zespołu wokalno-tanecznego – p. Mariola Napora.
  4. Konkurs międzyklasowy na palmy wielkanocne, które ozdobią ołtarz naszego kościoła pw. Chrystusa Króla. Komisja konkursowa: p. Emilia Kowal, p. Marian Łukasik, p. Anna Gmiterek.
  5. Konkurs kulinarny na najsmaczniejsze i najpiękniej udekorowane wiosenne ciasto i sałatki-pieniądze ze sprzedaży przeznaczone na cel charytatywny. Komisja konkursowa: p. Monika Bednarz, p. Elżbieta Zboch, Natasza Pawlos – SU.
  6. Międzyklasowe potyczki sportowe. Komisja konkursowa: p. Mariusz Wołoszyn, p. Ewa Jagucak, p. Małgorzata Szcząchor.
  7. Podsumowanie Festynu.

Wiosenne święto przygotowujemy wszyscy!

Wychowawcy dopilnują, by uczniowie przygotowali się do konkurencji i zadbali o właściwe zachowanie uczestników (obowiązuje zmiana obuwia).

Podczas festynu odbędzie się sprzedaż ciast i sałatek – 1 porcja – 2 zł.