Akcje charytatywne

W październiku 2016 r.przyłączyliśmy się do akcji organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio ,,Kup Pan Szczotkę”. Polegała ona na zbiórce szczoteczek i past do zębów, które fundacja przekazała dzieciom z krajów misyjnych. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za włączenie się do tej zbiórki.

Organizatorzy zbiórki: p. Ewa Jagucak, p. Marta Kwiatkowska

W naszej szkole działa Koło Wolontariatu „Pomagam”. W ramach jego działania prowadzone są akcje charytatywne:

– „Pomóż i Ty” – sprzedaż cegiełek na Fundację Osób Niepełnosprawnych (od 11 lat),

– „Zbieraj makulaturę – ratuj konie” – w tym roku szkolnym zebraliśmy makulaturę, za którą dostaliśmy 100 zł  (akcja prowadzona jest od 9 lat),

– „Góra grosza”,

-„Gorączka złota”,

-Sprzedaż ciast i sałatek na Festynie Wiosennym,

– Sprzedaż własnoręcznie wykonanych kartek i ozdób wielkanocnych i bożonarodzeniowych na rzecz Fundacji „Akogo” – Ewy Błaszczyk i osób potrzebujących z naszej szkoły i miasta,

– WOŚP – sprzedaż losów na loterii fantowej (od 15 lat),

– Zbiórka plastikowych nakrętek na leczenie i rehabilitację.