21 jesienny konkurs recytatorski

17 listopada 2017r. uczniowie kl. VII: Jakub Niemiec, Kamil Wolanin i Paweł Wolanin uczestniczyli w  Turnieju Powiatowym XXI Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, którego mottem były słowa Bolesława Leśmiana „Jesień, przez górskie idąc przełęcze, / Miast serca – liść mi szkarłatny wkłada „. Powiatowe eliminacje Konkursu odbyły się w sali kameralnej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Repertuar zaprezentowało 37 wykonawców – uczniów i studentów wyłonionych w gminnych eliminacjach. Jury podczas oceny prezentacji konkursowych kierowało się wyborem i doborem tekstu, dostosowaniem tekstu do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, interpretacją utworu, kulturą słowa oraz ogólnym wyrazem artystycznym. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek.